Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Maske Tarifleri

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Maske Tarifleri

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Maske Tarifleri ile kırışık görünüme dur demek hem ucuz hem de sağlıklı yollardan olabiliyor.

Yaş alma ile özdeşleşen göz çevresi kırışıklıklarının, günümüzde artık yaşla başla pek ilgilisi kalmadı açıkçası. Gerek piyasadaki etkili kremler, gerekse evde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğimiz doğal maskeler ile güneş etkisi, hassas cilt ya da alkol ve sigaraya bağlı olan kırışıklıkları onarmak ve hatta ilerleme sürecinin yavaşlatmak bizim elimizde. Şimdi gelin, ilk paragrafta belirttiğimiz gibi, uzun araştırmalar ile en etkili olanlarını bulduğumuz maske tariflerine geçelim. 

Göz çevresi kırışıklıkları için doğal maske tarifleri:

Havuçlu Göz Çevresi Maskesi Tarifi

Havuç, antioksidan işlevi gören ve içerdiği yüksek miktarda karoteni A vitaminine dönüşmesini sağlayan maddeyi içerir. A vitamini ise cildi koruyan muhteşem bir vitamindir. Havucun bu etkilerini doğal maske ile göz çevremizde kullanmak ise çok eskilerden gelen bir gelenektir. 

Buyurun tarifimize:

  • Büyük bir boy havucun suyunu çıkartın. Katı meyve sıkacağınız yok ise rendelenmiş havuç da olur. Ardından 1 çay kaşığı badem yağı ekleyerek 2 saat kadar buzdolabında bekletin.
  • Buzdolabında soğuttuğumuz maskenizi göz çevrenize sürün ve yarım saat kadar bekletin.
  • Bu maskeyi haftada 3 gün tekrarlayabilirsiniz.

Lahanalı Göz Çevresi Maskesi Tarifi

İçerdiği bol miktarda antioksidan ile erken yaşlanma belirtilerini yavaşlatan ve hatta durduran bu maskemiz ise şu şekilde yapılıyor:

  • Kaşık yardımı ile ezdiğiniz 3-4 lahana yaprağının suyunu hafif dokunuşlarla masaj yaparak göz çevresine uygulayın. 
  • 20 dakika sonra soğuk su ile durulayın. (Yüzünüzü ılık ya da sıcak su ile yıkamamaya özen gösterin her zaman.)
  • Bu maskemizi günaşırı (2 günde bir) uygulayabilirsiniz.

Muzlu Göz Çevresi Maskesi Tarifi

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Muz Maskesi
Göz Altı Kırışıklıkları İçin Muz Maskesi

Muz, A ve C vitamini yönünden oldukça zengindir. Bu vitaminler sayesinde yaşlanma etkileri durma noktasına gelir, cilt yenilenir ve göz çevresindeki kırışık görünümü azalır.

  • Bir adet büyük muzu ezin ve 2 çay kaşığı katkısız gül suyu ile karıştırın.
  • Bu karışımı 30 dakika göz çevrenizde bekletin ve su ile yıkayın.
  • Maskemizi haftada 2 kere yapabilirsiniz.

NOT: Katkısız gül suyunu buzluklara doldurun ve buzluğa koyun. Katılaşmış gül suyu küplerini bir tülbentin içine alıp masaj yaparak göz çevrenize uygulayın. Bu öneriyi haftada 2-3 kere tekrarlayabilirsiniz. Göz çevresindeki kırışıklık, şişlik ve morlukların yok olduğunu göreceksiniz. 

NOT: Tüm tarifler öneri amaçlıdır. Alerjik bir reaksiyon gördüğünüz taktirde uygulamaya devam etmeyiniz ve doktora başvurunuz.

Yazar: Simla

Bir cevap yazın