Ege Bölgesindeki En Güzel 10 Kamp Alanı

Ege Bölgesindeki En Güzel 10 Kamp Alanı

Ege bölgesindeki en güzel 10 kamp alanını sizler için derledik. Bu yazımızda sizlere geniş bir yelpaze sunuyoruz. İster bol bol insan isteyin etrafınızda, isterseniz bir başınıza olmak…  Kamp alanlarının ortak noktası ise; muhteşem doğaları.

İşte gezinizi özel kılacak, Ege bölgesinin o muhteşem doğasının içinde yer alan kamp alanları:

 1. İzmir Karagöl Kamp Alanı: Karşıyaka – Yamanlar dağında bulunan bu kamp alanı, orman içinde ve tektonik hareketlerden meydana gelmiş gölü de içinde barındırıyor. Tesis ise yıl boyu ziyaretçi ağırlıyor. İster kışın dramatik ve sakin havasını, ister yaz ya da baharın yemyeşil doğasını yaşayın; size her şekilde mutluluk verecek bir kamp günlüğü olacak bu gezi.

  Karagöl Kamp Alanı
  Karagöl Kamp Alanı
 2. Akyaka Orman Kampı: Akyaka orman kampı, Muğla – Marmaris yolu arasında Gökova körfezinde yer alan ve bakir bir güzelliğe sahip bir alan. Denizin mavisi ile ormanın yeşil tonlarının mükemmel bir şekilde birleştiği bu kamp tatilini ötelemeyin deriz! 🙂 Fiyatlar oldukça makul seviyelerde ve pek çok kampçının favori tercihi olan Akyaka’da, yeşilin ve mavinin tadına varacaksınız!

  Akyaka Kamp Alanı
  Akyaka Kamp Alanı
 3. Çanakkale Bozcaada Kamp Alanı: Denizin dibinde bir kamp alanı daha! Üstelik sadece 150m kadar bir mesafeden denize ulaşmanız mümkün. Bozcaada kamp alanı çam ağaçları ile bezenmiş. Burada çadır dışında karavan ile de kamp yapma olasılığı mevcut. Açık olduğu tarihler ise Mayıs ve Ekim ayları arası.

  Bozcaada Kamp Alanı
  Bozcaada Kamp Alanı
 4. Fethiye Kabak Koyu: Muğla bize Akyaka dışında çok daha fazla güzellik sunmaya devam ediyor 🙂 Son dönemlerde popularitesi oldukça artan Kabak koyunda, bohem ve salaş bir kamp deneyimi arayanlar için oldukça ideal. Farklı kamp olanakları sunan Kabak Koyu, Dalaman havalimanına ise yalnızca 80 km mesafede.

  Kabak Koyu Kamp Alanı
  Kabak Koyu Kamp Alanı
 5. İzmir Ödemiş Bozdağ Kamp Alanı: İzmir Adanan Menderes Havalimanına 115 km uzaklıkta bulunan Bozdağ Kamp Alanı, özellikle kış ve kar kampçılarının vazgeçilmez noktası. Tabii kampa yazın da gitmek mümkün ve doğa ile iç içe, ormanlık alanda kamp yapmak isteyenler için oldukça ideal.

  Bozdağ Kamp Alanı
  Bozdağ Kamp Alanı
 6. Gökçeada Yıldızköy Kamp: Çadır kampı için oldukça uygun olan bu alan, deniz ve çadır kampı keyfini bir arada yaşamak isteyenler için hoş bir deneyim sunuyor. Üstelik Gökçeada havalimanından kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Yıldızköy Kamp Alanı
  Yıldızköy Kamp Alanı
 7. Ayvlık – Cunda Ada Kamp Alanı: Yıl boyu açık olan bu kamp alanı, yine yeşillikler içinde ve denize sıfır mesafede konumlanmış. Adanın Midilli’ye bakan kısmında yer alan Cunda Ada Kamp Alanı, ziyaretçilerine oldukça sıcak bir ortam sağlamayı başarıyor.

  Ada Camping Cunda
  Ada Camping Cunda
 8. Antalya Kaş Camping: Biliyoruz; Antalya, Ege bölgesine bağlı değil; fakat bu kamp alanı o kadar hoşumuza gitti ve ziyaretçi yorumlarını okuduğumuzda o denli gidesimiz geldi ki tavsiye etmeden duramadık 🙂 Harika bir doğa, mükemmel bir deniz ve ılık Akdeniz havası ile muhteşem bir kamp deneyimi bizleri bekliyor anlaşılan 🙂

  Kaş Camping Antalya
  Kaş Camping Antalya
 9. İzmir – Foça Acar Camping: Ağaçlık alanlara çadır kampınızı kurabilir ya da karavanınızla alanda konuşlanabilir ve yalnızca birkaç metre uzaklıkta olan Foça’nın serin sularına atlayabilirsiniz 🙂 Kamp sakinleri oldukça sıcakkanlı ve uzun süredir burayı tercih eden ve tüm yazını burada geçiren bir kesim var. Oldukça sıcak bir atmosfere sahip bu kamp alanı vazgeçilecek gibi görünmüyor!

  Acar Camping Foça
  Acar Camping Foça
 10. Datça Aktur Kamp Alanı: 115 km uzaklıktaki Dalaman havalimanından kolayca ulaşabileceğiniz Datça Aktur Kamp Alanı, yeşil ve mavinin buluştuğu harika bir ortam sunuyor bizlere. Geçtiğimiz senelerde ‘en güzel koy’ unvanını da alan bu yer Mayıs – Ekim arası ziyaretçilerini bekliyor.

  Datça Aktur Kamp Alanı
  Datça Aktur Kamp Alanı

Bir cevap yazın